Milyarder yatırımcı ve Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban, NFT platformu olan Mintable‘a yatırım yaptı. Firmanın duyurduğu gelişmede, bir Mark Cuban şirketi olmaktan gurur duyduklarını ve aynı zamanda, bu yatırımı NFT’lere yönelik artan talebin muhtemelen doğrudan bir sonucu olan personel işe alma fırsatı olarak da değerlendirdiklerini açıkladı.

Yıllar boyunca yüzlerce şirkete yatırım yapan Mark Cuban, trendleri ve eğilimleri tespit etme konusunda zeki bir işadamı olarak ün kazanmış durumda. Ethereum’a özel bir ilgi duyan ve Ethereum altyapısının kullanıldığı NFT dünyasına da özel bir ilgi duyan 62 yaşındaki yatırımcı, her dönem fırsatların peşinde koşan biri olarak tanınıyor.

4.2 milyar dolarlık kişisel serveti bulunan dünyanın en zengin 177. kişisi olan Cuban, son zamanlarda Bitcoin’e sadece ısınmış olsa da, her zaman büyük bir Ethereum hayranı olduğu biliniyor. Yakın tarihli bir Defiant podcast’inde Cuban, akıllı sözleşmelerin Bitcoin yerine Ethereum’u tercih etmesinin nedeni olduğunu söyledi. Bununla birlikte, yeniliğin kapsamının sonsuz olduğunu ve “temassız bankacılık” denilen şeye yol açtığını söylemişti.

“Değer Deposu Olarak ETH’nin BTC’ye Göre Bir Avantajı Var”

NFT’lere olan ilgisinin oldukça fazla olduğunu söyleyen milyarder, NFT’ler söz konusu olduğunda, oyunun kurallarını değiştireceklerini ve hatta fiziksel koleksiyon ürünleri pazarını bir noktada geride bırakacaklarını düşünüyor. CNBC’ye verdiği demeçte, “Bugün bir iş kuracak olsaydım, bunun blockchain, akıllı sözleşmeler ve NFT’ler ile ilgili olurdu. Bu alan, internetin ilk günlerinde mevcut olan fırsatlara benziyor.” demişti.

Mintable nedir?

Mintable kendisini yeni nesil NFT pazarı olarak tanımlıyor. Platformu, kullanıcıların fungible tokenler olarak da bilinen ERC-721 tokenlerini basmak için ETH sözleşmeleri oluşturmalarına olanak tanıyor ve süreçte kodlama veya teknik bilgi gerektirmez. Mintable’da, NFT’lerde “işlem ücreti olmadan” basım yapılabiliyor. Böylelikle sanatçıların, kendi dijital sanatınızı yaratmamak için hiçbir bahanesi kalmıyor.

İlginizi Çekebilir:  NBA Blockchain Komitesi kuruldu: Milyarderlerden Mark Cuban ile Joe Tsai de üye oldu
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.