Dünyanın en büyük ikinci holdingi olan Berkshire Hathaway’de Warren Buffett’ın ortağı ve yardımcısı olan 97 yaşındaki milyarder yatırımcı Charlie Munger, Buffett ile katıldığı ve Yahoo Finance’in canlı olarak aktardığı 2021 Yıllık Hissedarlar Toplantısı’nda Bitcoin‘den nefret ettiğini itiraf etti. Warren Buffett’ın sağ kolu konumunda olan ve kişisel olarak 2.2 milyar dolar serveti bulunan Charlie Munger, Bitcoin’in başarısından nefret ediyorum. Alçakgönüllü bir şekilde söylemeliyim ki, tüm gelişimi iğrenç ve medeniyetin çıkarlarına aykırı.” ifadelerini kullandı.

Buffett, Bitcoin ile ilgili soruya hazırlıklı olduğunu ve bunu pas geçeceğini söyledi ve “Bitcoin veya kripto ile ilgili bir soru olacağını biliyordum ve kendi kendime iyi düşündüm, bu politikacıların her zaman sorulardan kaçtığını izliyorum. Gerçek şu ki, bu soruyu atlatacağım,. Çünkü bunu izleyen muhtemelen yüz binlerce insan var ve hepsi de Bitcoin sahibi. İki seçeneğimiz var: 400 bin insanı kızdırmak ve mutsuz etmek ya da iki insanı (Munger-Buffett) mutlu etmek. Bu çok aptalca bir denklem.” şeklinde konuştu.

Munger, Warren Buffett’tan daha agresif davrandı

Bu yıl 64 bin dolara kadar çıkarak büyük yankı uyandıran milyonlarca yatırımcıyı kendisine çeken Bitcoin hakkında ortağı Buffett’tan daha agresif ve sert ifadeler kullanan Charlie Munger, “Beni iyi tanıyanlar boğaya sadece kırmızı bayrak sallıyor. Tabii ki bitcoin başarısından nefret ediyorum. Adam kaçıranlar, gaspçılar ve benzerleri için bu kadar yararlı olan bir para birimini hoş karşılamam. Ben de öylece yeni bir finansal ürün icat eden birine fazladan birkaç milyar, milyarlar ve milyarlarca dolar yatırmayı sevmiyorum. Sanırım alçakgönüllülükle söylemeliyim ki tüm bu lanet gelişimi (Bitcoin) iğrenç ve medeniyetin çıkarlarına aykırı.” değerlendirmesinde bulundu ve tecrübeli yatırımcının bu sözleri oldukça dikkat çekti.

İlginizi Çekebilir:  Endonezya Uleması'ndan Bitcoin ve kripto para fetvası: Haramdır ve yasaklanması gerekir

Dünyanın en zengin insanlarından olan milyarder yatırımcı Warren Buffett, yaklaşık 3 yıl önce Bitcoin hakkında ağır sözler söylemiş ve “Hiç kripto param yok ve olmayacak da. Bitcoin’i bir fare zehiri.” açıklamasını yapmıştı. BTC, bu açıklamadan bu yana yüzde 350’den fazla değer kazanarak dünyada geniş bir benimsenme süreci yaşadı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.