Tudor Invesment’ın kurucusu ve yatırım direktörü Paul Tudor, Bitcoin satın aldığını itiraf etti ve lider kripto parayı 1970’li yıllardaki altına benzetti.

Kripto parayı merkez bankalarının para basmasının bir sonucu olarak gören enflasyona karşı bir yatırım olarak değerlendiren makro yatırımcı, “En iyi kâr maksimizasyonu stratejisi, en hızlı ata sahip olmaktır. Bahse girerim ki bu Bitcoin olacak.” dedi.

“Bitcoin’in avukatı değilim”

Şirketinin BVI fonunun Bitcoin vadeli kontratlarına tek haneli bir pay ayırabileceğini ifade eden Tudor, “Bitcoin mülkiyetinin tecrit edilmiş bir savunucusu değilim, ancak modern tarihin en alışılmadık ekonomik politikalarına sahip olduğumuz bir dönemde Bitcoin’in potansiyelini kabul ediyorum. Bu yüzden yatırım stratejimizi uyarlamamız gerekiyor. Tudor BVI (yatırımcının şirketi) teklif mutabakatını Bitcoin vadeli işlemlerini Tudor BVI için ticaret yapabileceğimizi açıklamak için güncelledik.” şeklinde konuştu.

“Bitcoin, 1976’da işe ilk girdiğimde bana altın hatırlatıyor” diye konuşan milyarder yatırımcı, “Altın o dönem, yeni bir vadeli işlem aracı olarak (yakın zamanda Bitcoin gibi) ürün haline getirilmiş ve neredeyse fiyat olarak üç katına çıkan bir boğa piyasası halini almıştı. Bitcoin ile altın arasındaki korelasyon benzerlik taşıyor” sözlerini sarf etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.