Milyarder hedge yatırım fon yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin ile portföyünü çeşitlendirmeyi sevdiğini söyledi ve portföyünün yüzde 5 kısmının lider kripto parada olduğunu açıkladı.

66 yaşındaki milyarder isim, CNBC’de bir yayına katıldı ve Bitcoin ile ilgili görüşlerini aktardı. Jones, Bitcoin’i seviyorum. Bitcoin matematiktir ve matematik binlerce yıldır çevremizde. Güvenilir, tutarlı, dürüst ve %100 kesin olan bir şeye yatırım yapma fikrini seviyorum. BTC bana çekici geldi çünkü benim için kesinliğe yatırım yapmanın bir yolu.” ifadelerini kullandı.

Paul Tudor Jones portföyünü detaylandırdı

7 milyar dolarlık kişisel servete sahip olan ve dünyanın en zengin 369. ismi olan kurt yatırımcı, portföyüyle ilgili de detaylar verdi ve “2013 yılındaki FED ile 2021 yılındaki FED’e bakıyorum. Biden ile Trump arasındaki farka bakıyorum. İnsan doğasına inanmak istiyorum. Portföy çeşitlendiricisi olarak Bitcoin’i seviyorum. Bu noktada, %5 altın, %5 BTC, %5 nakit ve %5 emtiada olmak istiyorum.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.