Türkiye’nin en sevilen karikatür ve mizah dergisi Uykusuz, son dönemin en popüler trendi NFT hamlesi için Terra Virtua ile görüştüklerini açıkladı.

2007’de yayım hayatına başlayan Türkiye’nin en sevilen mizah dergisi Uykusuz da kripto dünyasına adım atıyor. Dergi, çizerlerinin eserlerini NFT’ye aktararak buradan gelir elde etmek için Terra Virtua ile görüştüklerini duyurdu.

Twitter hesabından yaptığı duyuruda, “Bazı çizerlerimizin eserlerini dijital koleksiyona dönüştürmek için @terra_virtua ile görüşüyoruz. Tüm çizerlere #CryptoArt #NFT konularını araştırmalarını tavsiye ederiz. #Uykusuz $TVK” ifadeleri kullanıldı.

Dünyada NFT trendi yükseliyor

Dijital sanat diye özetleyebileceğimiz çalışmaların eşsiz token’lara dönüştürülme süreci son 10 aydır kripto dünyasının en önemli gündemlerinden. Sanatçılar, çalışmalarını NFT’ye dönüştürerek bundan gelir elde edebilir. NFT, kendine has özellikleri bulunan değiştirilemeyen herhangi başka bir şeye benzemeyen ve başka bir token ile değiş tokuş yapılamayan token’lardır.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.