Havale devi MoneyGram, gerçek zamanlı para göndermeye yarayan yeni bir hizmetini duyurdu. Ancak bu hizmete, blockchain partnerleri Ripple’ın hizmetleri dahil değil.

Geçtiğimiz günlerde, müşterilerine özel bir web sitesi veya mobil uygulama aracılığıyla bir telefon numarasına gerçek zamanlı olarak para göndermelerine izin veren yeni bir hizmetini duyuran MoneyGram, bu hizmeti FastSend olarak isimlerdi. Şirket, yapılan röportajda bu yeni hizmetin Ripple’ın hizmetleriyle ilgisi olmadığını belirtti.

Gerçek zamanlı işlemler için Blockchain’e ihtiyacınız yok

MoneyGram’ın İcra Kurulu Başkanı Kamila Chytil, FastSend’in para transferlerinde Visa’ya ait Direkt Orijinal Kredi Transferi isimli hizmetinden faydalandığını söyledi.

DLT (Dağıtılmış bir defter, coğrafi olarak birden fazla alana, ülkeye veya kuruma yayılmış çoğaltılmış, paylaşılmış ve senkronize edilmiş dijital verilerin bir konsensusudur.) dahil olmasa da özel web sitesi, uygulama ve açık kaynaklı bir bulut tabanlı mikro hizmetten faydalanılıyor, Chytil’in açıklamasında aynı zamanda Ripple’ın bu hizmetlerinde olmamasına rağmen diğer hizmetlerinde yer aldığını söyledi.

Chytil; bugün, MoneyGram Ripple’ın isteğe bağlı likidite (ODL) ürününü kullanıyor ve bu MoneyGram’ın XRP ile kurumsal düzeyde Uluslararası döviz piyasasında işlem yapmasına olanak sağlıyor. Bu teknoloji uluslararası işlemlerde paranın beklemesi gereken süre ve dönemleri ortadan kaldırıyor ve mevcut sürecin pahalı ve zaman alıcı yönünü çözmeye yarıyor, dedi.

Ayrıca Chytil, MoneyGram’ın blockchain teknolojisi ile veri gizliliğini ve düzenleyici yükümlülükleri çözmeye yardımcı olabileceği diğer kullanım alanlarını değerlendirdiğini de belirtti. Genel anlamda DLT ve kripto para birimlerinden bahseden Chytil, MoneyGram’ın blockchain ile gelen küresel ve sınır ötesi ödemelerin ve para transferlerinin bir geleceği olduğuna inandığını söyledi.

Chytil, son olarak MoneyGram’ın Ripple araçlarını incelediğini ve kullanımı en üst düzeye çıkarma amacıyla birden fazla kullanım örneğine baktığını, tüm ağ üyelerine para çekme hizmeti sunmak için Ripple hizmet paketlerinin en son sürümüyle entegre olduklarını söyledi. 

İlginizi Çekebilir:  Filistin de kripto paralara göz kırptı

DLT hizmet sağlayıcıları arasında Ripple parlayan bir yıldıza dönüşmüşe benziyor. Bu ay içerisinde, Bangladeş merkezli Bank Asia (yaklaşık 3,4 milyar dolar varlığı portföyünde bulunduruyor) RippleNet’in blockchain ağına katıldı. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.