Pantera Capital’in kurucu ortağı ve CEO’su Dan Morehead, insanların şu anda yaşam mücadelesinden başka yatırım araçlarına bakma fırsatlarının olmadığına dikkat çekerek Bitcoin’in fiyatının birkaç ay içinde patlayacağına inandığını söyledi.

İngiliz sterlini değerindeki devalüasyonu örnek veren Pantera Capital CEO’su, ‘Bitcoin Ne Yaptı?’ başlıklı podcast’te merkez bankalarının koronavirüs krizine tepki olarak fiat para birimlerini sabit bir şekilde azaltmalarını beklediğini söyledi ve yatırımcıları sabit bir para arzı ile alternatif varlıklar aramaya bırakmalarını sağlamaya çalıştığını belirtti. Morehead, “İngiliz sterlini, açıkçası, bir İngiliz sterlini gümüş değerindeydi. O kadar çok kağıt para bastılar ki bir sterlin gümüş almak 184 kağıt pound ödemek zorunda kalıyorlar. Fark etmiyorlar ama paranın değeri düşüyor. ” dedi.

“Dolar 70 yılda satın alma gücünü kaybetti”

Morehead ayrıca ABD dolarına da değinerek, doların son 70 yılda satın alma gücünün %90’ını kaybettiğini söylüyor ve “Kağıt para arzını sadece bu astronomik bir şekilde artırdıklarında, daha fazlasını istersiniz ancak daha fazla dolar, daha fazla altın, ya da daha fazla Bitcoin üretemezsiniz.” şeklinde konuştu.

“Bitcoin 3 ila 9 ay içinde patlayacak”

Koronavirüs ve sonrasına dikkat çeken CEO, “Bence tüm dünyanın kendi sorunlarını çözmesi birkaç ay sürecek. Çoğu para yöneticisi yatırım yapabilecekleri yeni varlıkları düşünmüyor. Çocuklarını, ailelerini ve kendilerini korumak için neler yapabileceklerini düşünüyorlar.” dedi.

Morehead, şu anda insanların yatırımlara yeterince eğilemediğini ifade etti ve “Ancak önümüzdeki birkaç ay boyunca insanlar yeni fırsatlara odaklanmaya başlayacaklar ve bence kripto piyasaları bundan yaklaşık 3 ila 9 ay sonra gerçekten patlayacak. Şu anda değil, ama insanlar buna bakmak için gerçekten zamana sahip olduklarında, kripto para piyasası gerçekten patlayacak. 35 yılı aşkın süredir gördüğüm tüm döngülerden, Bitcoin‘in önümüzdeki 12 ay içinde rekor bir fiyata varabileceğine dair çok güçlü bir sezgim var ve belki bundan daha yüksek. ” değerlendirmesinde bulundu.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin Buy/Sell (Alım Satım) nasıl yapılır? Bitcoin işlem türleri nelerdir?
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.