ABD’nin en büyük yatırım bankalarından JP Morgan’dan koparak kurulan Morgan Stanley’nin Güney Kore kripto para borsası Bithumb’ın belirli miktardaki hissesini satın almak için görüşmelere başladığı iddia edildi. Yatırımcıların hisseleri haber sonrası değerlenirken, Bithumb’a böyle bir anlaşma sonrası 2 milyar dolar değerlemeye sahip olacağı düşünülüyor.

Morgan Stanley, Bithumb’dan hisse alabilmek için %34,24’lük hissesi ile borsanın en büyük paya sahip olan Vident ile görüşmeye başladığı ifade edildi. Yerel medyada bu satış için 430 milyon ABD Doları ile 602 milyon ABD Doları arasında bir fiyattan bahsedildi.

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası olan Bithumb’ın, 2021’nin başından bu yana 1.7 milyon dolar kazanç sağladığı söylenirken, kripto para yatırımlarının artmasıyla birlikte Bithumb’ın günlük ticaret hacmi, geçen hafta içinde 5 milyar doları geçmiş durumda.

Eğer anlaşma tamamlanırsa, dünyada ilk kez bir büyük banka bir kripto para borsasına yatırım yapmış olacak.

Morgan Stanley, ‘risk seven’ müşterilerine Bitcoin hizmeti sunmaya başlamıştı

Morgan Stanley, geçtiğimiz günlerde mali danışmanlarına gönderdiği bir bildiride, bankanın Bitcoin’e sahip olmayı sağlayan üç ayrı fona erişim başlattığını açıklamıştı ve banka, zengin müşterilere Bitcoin sahipliğini sağlayacak üç fona erişim sunmayı plânlıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.