Dünyanın en büyük yatırım bankalarından Morgan Stanley, bankanın günlük yatırımcılara sunduğu teklifleri artıracak çevrimiçi ticaret şirketi E * Trade Financial Group’u satın alıyor.

Wall Street’in en önemli yatırım bankası Morgan Stanley, günlük yatırımcılara sunduğu teklifleri artıracak çevrimiçi ticaret şirketi E * Trade Financial Group’u satın alıyor. E*Trade, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların ticaretini başlatmaya çok yakındı.

5 milyon müşterisi bulunan ve 360 milyar dolar değerinde varlığa ve çevrimiçi bankaya sahip olan E*Trade şirketini 13 milyar dolarlık anlaşmayla satın almayı planlıyor. Eğer süreç istenildiği gibi giderse Morgan Stanley, 2008’deki global krizden bu yana en büyük devralmayı gerçekleştirecek.

Morgan Stanley’in kripto geçmişi eksik

Bu satın alınmasıyla birlikte E*Trade hissedarları, sahip oldukları her hisse için 1.0432 Morgan Stanley hissesine sahip olacak. Aynı zamanda E * Trade CEO’su Michael Pizzi pozisyonunu koruyacak ve şirket markasını, perakende vitrinlerini ve reklam kampanyalarını sürdürmeye devam edecek.

E*Trade, Nisan ayında platformunda dijital para ticareti yapmaya başlama planını açıklamış, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto paraları da sunmaya hazırlanıyordu.

Wall Street devi Morgan Stanley, 2018 yılında vadeli Bitcoin işlemlerini başlatmak için hazır durumdaydı ancak o dönemdeki kripto para seyrinin olumsuz olması dolayısıyla bu planını rafa kaldırmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.