ABD merkezli 750 milyar dolarlık varlığa sahip yatırım bankası Morgan Stanley, son dönem yüklü Bitcoin alımına imzasını atan MicroStaretgy’nin yüzde 10.9’luk hissesini satın aldı.

Morgan Stanley, SEC’e sunduğu formda MicroStrategy hisselerinin %10.9’una sahip olduğunu açıkladı. Yüzde 10.9’luk hisseye sahip olduğu düşünülünce Morgan Stanley dolaylı yoldan tam olarak 7300 Bitcoin‘i elinde bulundurmuş olacak.

Microstrategy’nin ne kadar Bitcoin’i bulunuyor?

Microstrategy, kripto paraların dünya sahnesinde adını duyurmaya başladığı 2017 yılında gözüne kestiriyor. CEO Michael Saylor önderliğinde şirket, medyada geniş yankı bulan Bitcoin yatırımlarına başlıyor. MicroStrategy, 2020 yılının Ağustos ayında, nakitte azalan getiri, koronavirüs pandemisi nedeniyle zayıflayan ABD Doları ve diğer küresel makroekonomik faktörleri gerekçe göstererek bir hazine rezerv varlığı olarak 250 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Şirket, yılın ilerleyen dönemlerinde birkaç ek büyük Bitcoin alımı yaptı; toplamda şirket Bitcoin satın almak için 2020’de Bitcoin başına ortalama 15.964 dolarlık bir ortalama satın alma fiyatı ile 1 milyar doların üzerinde para harcadı.

Microstrategy, sadece 6 ayda 1.125 milyar dolar harcayıp satın aldığı toplamda 70 bin 470 Bitcoin’in anlık fiyatı 2.5 milyar dolara yaklaşan bir değerde.

Microstrategy ne kadar Bitcoin tutuyor? Microstrategy nedir? | Microstrategy Bitcoin varlığı

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.