Bitcoin ile ilgili geçtiğimiz yıllarda çokça olumsuz yorum bildiren ABD’li dev yatırım bankası Morgan Stanley kararından 2020’nin sonuna doğru vazgeçmiş ve kurumun yetkilileri daha olumlu ifadeler kullanmaya başlamıştı. Bu olumlu yorumları destekler nitelikte bir haber gündeme geldi. ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley, mali danışmanlarına bugün yazdırdığı notta Bitcoin sahipliğini sağlayan üç fona erişim başlattığını söyledi.

CNBC’nin haberine göre, ABD’li yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley müşterileri için üç Bitcoin fonuna erişim sunmaya başlıyor.

Banka, Bitcoin fonunu risk seven müşterilerine uygun görüyor

Erişim sunulan fonlardan ikisi, piyasada Bitcoin Boğası olarak bilinen Mike Novogratz tarafından kurulan bir kripto şirketi olan Galaxy Digital‘den, üçüncüsü varlık yöneticisi FS Investments ve Bitcoin şirketi NYDIG‘in ortak girişimi.

Morgan Stanley, yalnızca varlıklı müşterilerinin değişken varlığa erişmesine izin veriyor. Banka, Bitcoin fonlarının şirketin elinde bulunan en az 2 milyon dolarlık varlığa sahip “agresif risk toleransı” olan kişiler için uygun olduğunu düşünüyor. Yatırım firmalarının yeni hisseye hak kazanmak için bankada en az 5 milyon dolar bulundurması gerekiyor.

Morgan Stanley, kısa bir süre önce Bitcoin’e büyük miktarda yatırım yapan MicroStrategy’nin ana hissedarı olmuştu. Öte yandan büyük fonlardan birine sahip olan NYDIG de dünyanın en zengin insanlarından olan George Soros’un sahibi olduğu yatırım şirketi tarafından 200 milyon dolara yakın yatırım almıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!