Dünyanın büyük bir merakla ve ilgiyle izlediği ve yatırım yaptığı kripto paralar hakkında hükümetten açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu ve “Kripto paralar dolandırıcılığa çok müsait bir alan. Risk barındıran kripto para alanını başı boş bırakmayacağız. Kripto paralar konusunda negatiftim ama bugün etkin olduklarını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son dönemde Bitcoin dahil bütün kripto paralar ülkemizde de büyük yatırımcı akınına uğradı. Kripto paralar, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın önceki günlerde yaptığı, “Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz” açıklamasıyla gündem olmuştu.

“Kripto para alanını başı boş bırakmayacağız”

Şimdi de hükümetin başka bir kanadından konunyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Bloomberg HT’ye konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu ve “Kripto paralar dolandırıcılığa çok müsait bir alan. Risk barındıran kripto para alanını başı boş bırakmayacağız. Kripto paralar konusunda negatiftim ama bugün etkin olduklarını görüyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da sürece dahil olacağını söyleyen Varank, “Bakan arkadaşlarımızla da Sayın Cumhurbaşkanımızla da bu alanda neler yapılabilir, kendi hazırlıklarımızı, çalışmalarımızı yapıyoruz ama dünyada bu alanı ülkelerin kontrol edeceğine ve başıboş bırakmayacağına inanıyorum. Bugünden bir önlem ilan etmemiz doğru değil. Tabii ki çok yakından takip ediyoruz. Ne yapacağımıza önümüzdeki dönemde karar vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!