Binance kripto para borsası tarafından BNB stake edenlere ücretsiz dağıtılan ve bir anda fiyatı yükselerek dikkatleri üzerine çeken ALICE Coin, My Neighbor Alice isimli bir çok oyunculu oyun platformunun kripto para birimidir (token).

Söz konusu oyun, katılımcıların sanal adalar satın alıp bu adalarda şehirler inşa ettiği, bu esnada da çevredeki ada sakinleriyle arkadaşlık kurabildikleri, çok oyunculu bir platformdur. Oyun içindeki oyuncular ALICE coin kullanarak çeşitli özelliklere ve avantajlara sahip olurlar. Örneğin ALICE karşılığında oyuncuları ve adaları için çeşitli item’ler ve özellikler satın alabilirler, oyunun yönetişimine katkıda bulunur ve oylamalara katılırlar, ALICE coin’lerini stake ederek yani kilitleyerek oyuna fon sağlayıp, oyunun gelirlerinden pay alırlar ve oyundaki bazı görevleri tamamlayarak ödül olarak ALICE kazanırlar.

My Neighbor Alice Coin (ALICE Coin) ne kadar oldu?

Kripto para camiası, ALICE coin ile Binance borsasının, BNB stake eden yatırımcılarına ödül olarak ücretsiz dağıtması sonucu tanıştı. İlk dağıtımın ardından ALICE coin’in 0,125 Dolar olan halka arz fiyatı, birden 42 Dolar’a kadar yükseldi.

Analistler, ALICE coin’in değerinin My Neighbor Alice oyununun başarısına bağlı olduğunu vurgulayarak çeşitli fiyat tahminlerinde bulunuyor. Yaygın kanı ise fiyatın 2021 sonunda 20 Dolar seviyesine oturacağı yönünde.

Bunun en büyük sebebi, ALICE coin’in bir çok özelliğinin bir arada bulunması. Oyun üzerinde görevleri yerine getirerek bedava elde edebilme, alım satım yaparken hızlı işlem onayı gibi artılarının ön plana çıktığı ALICE, oyun içi NFT takasına imkan sağlayarak daha geniş bir kitleye ulaşıyor.

Coinmarketcap verilerine göre ALICE coin’in yazının yayımlandığı an itibariyle fiyatı 12.57 Amerikan Doları. Toplam arzı 100 milyon adet olarak duyurulan ALICE, 218.8 Milyon Dolar’lık piyasa değeriyle kripto para marketinde 195. Sırada yer alırken, şu ana kadar toplam arzın sadece %17’lik kısmı yani 17,4 milyon adet ALICE dolaşıma sokulmuş durumda. Tüm arz piyasaya sürüldüğünde toplam market değerinin 1.2 Milyar Amerikan Doları olması beklenen ALICE, en düşük fiyatı 10 Dolar ile 2021 Mart ayında, en yüksek fiyatı da yine 42 Dolar ile aynı ayda gördü.

İlginizi Çekebilir:  My Neighbor Alice Coin nedir, Alice Coin fiyatı ne kadar? Binance neden bedava dağıtıyor?

ALICE, Binance borsasından Türk Lirası karşılığında alınabildiği gibi, kendi oyun platformu üzerinden de elde edilebiliyor.

My Neighbor Alice Coin (ALICE Coin)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!