Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, günün birinde kendilerine ait dijital parayı çıkarabileceklerini açıkladı.

Merkez bankalarının bastığı dijital paraların fayda sağlamasındaki önemli noktanın insanların güvenini kazanması ve istikrarla olacağını belirten Nabiullina, blockchainde yer alan Dağıtık Defter Teknolojisi (DLT) modellemerinin daha yaygın ve kullanışlı olması halinde merkez bankalarının bu olasılığı değerlendirebileceğini söyledi.

Rusya Merkez Bankası‘nın patronu, ancak bu şekilde bir gün dijital para seçeneğini değerlendirebileceklerini ifade etti.

Dünyanın kağıt parayı kullanmayı bırakmaya hazır olup olmadıklarıyla ilgili bir soruyu ise “İnsanlar için ve vatandaşlar için elektronik para daha kullanışlı olacak. Peki toplum olarak kağıt parayı reddetmeye hazır mıyız? Bazı uluslar kağıt parayı tamamen hayatlarından çıkardı ancak bazıları da hala ona tutkuyla bağlı” dedi.

Rusya’da net bir Bitcoin açıklaması daha: Madencilik yasak

Rusya Merkez Bankası’ndan kripto para açıklaması!

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.