Nano Coin (NANO), ödeme işlemlerinin hızlı ve ücretsiz biçimde yapılabildiği bir dijital para birimidir. Nano ağında her cüzdanın kendine ait bir blokzinciri vardır. Bu blok zincirler, daha büyük bir ağı meydana getirir. Yani Nano ağı, bir blok zincirler platformudur.

Kullanıcıların Nano ağında yaptığı işlemlerin doğrulaması, sadece o cüzdanın kendi blok zincirinde yapılır. Yani her işlemde, her seferinde ağın tamamının güncellenmesi gerekmez. Bu da daha fazla hız ve daha az iş gücü demektir. Ödemeyi gönderen ve alan hesapların iş kanıtları kendi cüzdanlarında olduğu için işlemler anında tamamlanır. Her işlem birbirinden bağımsız şekilde işlenir ve blok boyutu bir sorun olmaktan çıkar.

Nano (NANO) Coin ne işe yarar?

Nano ağında işlemler anında tamamlandığı ve ücretsiz olduğu için, anlık ve mikro ölçekli ödemeler dahi Nano Coin ile yapılabilmektedir. 2017’de piyasaya sürülen Nano Coin, bu avantajları sayesinde geleceği parlak bir kripto para olarak görülmektedir.

Eski ismi RaiBlocks (Rai Coin) olan Nano Coin, herkese açık, herkes tarafından erişilebilir, ücretsiz ve merkeziyetsiz bir ödeme ağı geliştirerek dünya ekonomisinde bir devrim yapmayı amaçlamaktadır. Özellikle ekonomisi gelişmekte olan ülkelerdeki bireylerin küresel ekonomiye katılmasını sağlamak amaçlarından biridir.

Nano Coin, madencilik konusunda çevre dostu bir dijital para birimidir. Toplam arzın tamamı önceden piyasaya sürülmüştür. Şu an piyasada 133,2 milyon adet Nano Coin dolaşımdadır.

Nano (NANO) Coin hangi borsalardan nasıl alınır?

Yaklaşık 704,5 Milyon Dolar’lık piyasa değerine sahip olan Nano Coin, kripto para pazarında 80. sıradadır. Yazının yayımlandığı tarih itibariyle 1 Nano Coin, 5.4 Amerikan Doları’na eşittir.

2017 Mart ayında 0.0066 Amerikan Doları ile dip yapan Nano Coin, zirvesini ise 2018 Ocak ayında görmüş, 37.6 Amerikan Doları ile değerlenmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Manchester City Token neden yükseliyor? Manchester City Token nedir, CITY token nereden ve nasıl alınır?

Nano Coin, Binance dijital para borsasından BTC karşılığında alınabilmektedir. Bunun için önce Binance’a Türk Lirası yatırıp, BTC aldıktan sonra elinizdeki BTC’leri Nano Coin ile takas edebilirsiniz. Nano Coin ayrıca birçok kripto para borsasında da alınıp satılabilmekte ve transfer işlemleri yapılabilmektedir.

Nano (NANO) Coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!