NASDAQ CEO’su Adena Friedman.

Nasdaq CEO’su Adena Friedman, Bitcoin vadeli işlemleriyle ilgilendiklerini geleceğini araştırdıklarını açıkladı ve borsa olarak rekabet üzeri bir ürün ortaya çıkarmayı hedefliyor.

New York’ta kurulan ve dünyanın en büyük borsalarından olan NASDAQ, Bitcoin’e ilgi duymaya başladığını itiraf etti. NASDAQ CEO’su Adena Friedman, henüz ismini açıklayamadıkları bir ortakla birlikte Bitcoin’in vadeli işlemlerini araştırdıklarını ifade etti.

Hedef rekabetçi bir ürün

2017’de The Wall Street Journal’da yayınlanan bir haberde NASDAQ’ın 2018’in ilk yarısında aynı finansal hizmetler şirketi olan Cantor Fitzgerald adlı yatırım bankası ile Bitcoin vadeli işlemlerle ilgili projeyi hayata geçirmeyi planlıyordu ancak en büyük rakibi Intercontinental Exchange Borsası’nda Bakkt’ın Bitcoin vadelileri de dahil olmak üzere birçok Bitcoin türev ürünü çıkarıldı.

51 yaşındaki CEO, bitcoin vadeli işlem ürününün piyasaya sürülmesini etkileyebilecek iki önemli nokta olduğunu söyledi. İlki rekabet dışı bir ürün hayata geçirmek, ikincisi de kripto para risk yönetimine hazır olmak. Friedman, Nasdaq’ın dijital para ve kripto paraların küresel ekonomide bir rol oynayacağına inanıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.