Nasdaq’ta listelenerek büyük sükse yapan kripto para borsası Coinbase’de yeni gelişmeler yaşanıyor. Bir Coinbase temsilcisi, Coinbase hisselerinin (COIN.O) opsiyon alım satımının 20 Nisan’da Nasdaq’ta başlayacağını açıkladı.

Bitcoin yatırım seçenekleri son zamanlarda popüler bir pazar haline geldi. Kripto veri analiz şirketi Glassnode’daki verilere göre, kripto para türev borsası Deribit, her ay birkaç milyar dolar değerinde BTC opsiyonunun garantisini veriyor. Binance ve OKEx’teki benzer ürünler, bu hacimlere yakın işlemler gerçekleştiriliyor.

Yaklaşık 12 milyar değerinde hisseye sahip olan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin listelendiği gün 292 milyon dolar değerinde hisse sattığı ortaya çıkmıştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan belgelere göre Armstrong, 381 dolar ile 410,40 dolar aralığında üç seferde toplamda 749,999 hisse senedini elinden çıkardı.

Hisse senedi opsiyonları, yatırımcılara vade tarihinde önceden belirlenen fiyattan alım veya satım yapma imkânı tanıyor. Yatırımcılar, hisse senedi opsiyonlarının başlatılmasıyla birlikte Coinbase’e yatırım yapmanın bir başka yoluna erişmiş olacak.

Coinbase (COIN) hisseleri bu haberin yazıldığı sırada 320 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.