Dow Jones ve S&P 500 ile birlikte ABD borsalarında en çok takip edilen üç endeksten biri olan NASDAQ borsası, kendi token’ını üretmek veya kripto paranın borsa kısmında yer almak için Corda şirketinin blockchain firması R3 ile işbirliğine gitti.

R3 ile NASDAQ arasındaki bu anlaşma, NASDAQ‘ın kripto para piyasasına uyumunu sağlamak için gerekli şartları sağlayacak ve bir nevi danışmanlık da verecek. Bu işbirliğinin bir parçası olarak, Nasdaq’ın Market Technology, R3’ün kurumsal blockchain yazılımı Corda’nın yanı sıra dijital varlık pazarları için tam yaşam döngüsü çözümleri oluşturmada profesyonel hizmetler ve destekle birlikte kullanılacak.

Corda Enterprise, ölçeklenebilirlik, düşük gecikme süresi ve şifreli ortam nedeniyle, güvenilir çözüm ve kullanılabilirlik açısından kurumsal sınıf kontrolleri konusunda avantajlı bir şirket olarak dikkat çekiyor. R3 ile yapılan işbirliği, Nasdaq’ın dijital varlık piyasalarının işlerini geliştirdikçe sermaye piyasası meslektaşlarıyla uyumlu olması için şeffaflık standartlarını güçlendirmesine yardımcı olma çabalarını ilerletecek.

Her iki şirkete göre anlaşma ‘kritik öneme’ sahip

R3’ün Baş Gelir Sorumlusu Cathy Minter, anlaşmayla ilgili, “Finansal kurumlar, dijital varlıkların ihtiyaçlarını karşılamak için büyük potansiyelin giderek daha fazla farkında oluyorlar. Bu varlıkları daha güvenli, güvenilir ve düzenlenmiş ortamlar için tasarlanmış çözümlerle barındırmalarına yardımcı olabiliriz. Nasdaq ile birlikte, dijital varlık piyasalarının inşa edilebileceği birinci sınıf bir platform sunacağız ve bu pazarların ve dünyanın dört bir yanındaki diğerlerinin büyümesini hızla hızlandırmaya yardımcı olacağız. ” ifadelerini kullandı.

NASDAQ Dijital Varlıklar Bölümü Başkanı Johan Toll, ise bu işbilriğini ‘kritik öneme sahip’ olarak adlandırırken “Nasdaq ve R3 arasındaki bu işbirliği, Nasdaq’ın dinamik, güvenilir dijital varlık pazarlarının oluşturulmasını ve büyümesini destekleyen teknolojilerin sürekli geliştirilmesinde önemli bir kilometre taşıdır. R3’ün Corda platformu, Nasdaq’ın teknoloji ekosistemine ve ortaklık stratejisine iyi uyum sağlayacak ve ölçeklenebilir tasarımın gücünden ve yeni bir birlikte çalışabilirlik seviyesinden yararlanmamıza olanak tanıyacak.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:  TikTok, fenomenlerin kripto para reklamı yapmasını yasakladı
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.