Binance ile birlikte şu anda kripto dünyasının lider borsalarından olan Coinbase, 2021 yılının ilk çeyreğinde 1.8 milyar dolarlık rekor gelir açıkladı. Bu 1.8 milyar dolarlık gelirin net geliri ise yaklaşık 800 milyon dolar seviyelerinde.

Coinbase’in elde ettiği bu gelir 31 Mart 2021 tarihine kadarki zaman dilimini kapsıyor. 2020 yılında sadece 89 milyar dolarlık hacmi olan borsa 2021 yılının ilk çeyreğinde bunu yüzde 276’ya katlayarak 335 milyar dolara çıkardı.

Tahmini 56 milyon doğrulanmış kullanıcıya ve aylık 6,1 milyon işlem yapan müşteriye sahip olduğu bilinen lider kripto para borsası 14 Nisan’da halka arz olacak ve Nasdaq borsasında COIN koduyla listelenecek.

Coinbase’in halka arz öncesi kripto borsası FTX’ten alınan fiyat verilerine dayanarak, Coinbase’in şu anki zımni değerlemesi, 121,7 milyar dolar civarlarında.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.