ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase‘in hisseleri, bugün ülkenin en büyük borsalarından Nasdaq’ta COIN koduyla listelendi. Listelenmeden önceki hisse başına referans fiyatı 250 dolar olan Coinbase hisselerinin açılış fiyatı 381 dolar oldu. Hisseler piyasaya giriş yaptıktan birkaç dakika sonra neredeyse %60 fırladı ve 429 dolara kadar çıktı. Bu yükseliş, 9 yaşındaki şirketin piyasa değerini 2018’deki 8 milyar dolarlık değerinin 12 katına çıkardı.

Kripto milyarderi Brian Armstrong’un CEO’luğunu yaptığı dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase’in hisselerinde yaşanan bu parabolik yükseliş, firmanın piyasa değerini yaklaşık 105 milyar dolara yükseltti ve Coinbase’i Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en değerli halka açık 100 şirketten biri haline getirdi. Coinbase, böylelikle hem New York Borsası ana şirketi Intercontinental Exchange hem de Nasdaq Inc.’in birleşiminden daha değerli hale gelmiş oldu.

Binance, Coinbase hisse token’ını listelemekten şimdilik vazgeçti

Nasdaq’ta “COIN” kısa adıyla alım satıma açılan Coinbase hisseleri, ilk önce 429 dolara kadar çıktı. sonrasında kısa bir düşüş eğilimi gösterdi ve 360 dolara kadar indi. Hisse, bu haberin yazıldığı sırada 370 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Öte yandan önceki gün tokenize edilmiş Tesla hissesini işleme açan dünyanın en büyük kripto borsası Binance, fiyat değişkenliği nedeniyle Coinbase hisse token’ı COIN’i listelemekten kısa bir süreliğine vazgeçti. Kripto dünyasının ana gündem maddesi de buydu. Sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer alan Coinbase ile ilgili Twitter’da 100 bine yakın tweet atıldı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!