Merkeziyetsiz para birimi olan Bitcoin, kripto para borsasındaki en değerli dijital paradır. Bitcoin kullanarak alışveriş yapabilir, ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yakın bir zaman diliminde işlem hacminin daha da genişleyeceği öngörülen Bitcoin hakkında sorulan soruların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Kripto para yatırımcısı olmak isteyen kişilerin temel olarak sorduğu sorulardan biri de Bitcoin transfer sürecidir. Biz de sizler için nasıl Bitcoin transfer edilir sorunuzu cevaplayarak Bitcoin alım satım işlemlerinizde daha güvenli adımlar izlemenize katkıda bulunacağız.

Bitcoin Transfer İşlemi

Kripto para cüzdanınızda bulunan parayı başka bir cüzdana aktarma işlemine Bitcoin çekme adı verilir. Bu sistemin aynısı Bitcoin yatırımlarında da geçerlidir. Başka cüzdandan hesabınıza Bitcoin yollandığı zaman yatırım işlemi gerçekleşmiş olur. Bitcoin transfer etme işlemi çeşitli amaçlar doğrultusunda farklılıklar gösterebiliyor. Bitcoin transfer edebilmek için ilk olarak kendinize ait kripto para cüzdanı oluşturmanız gerekir. Hesabınızı oluşturduktan sonra Türk lirasıyla Bitcoin satın alabilir, ardından Bitcoin hesabınız üzerinden transfer işlemi sağlayabilirsiniz. 

Alışverişlerde Bitcoin Kullanmak

Eğer internet üzerinden girmiş olduğunuz e ticaret sitesinde Bitcoin seçeneği bulunuyorsa, Bitcoin kullanabilirsiniz. Bitcoin kabul eden sitelerde genellikle BTC Çek ya da BTC Gönder gibi sekmeler bulunur. Bu sekmeler aracılığıyla e ticaret sitesinin Bitcoin cüzdanına kendi hesabınızdan para transfer ederek alışveriş yapmış olursunuz. Buradaki link üzerinden Bitcoin ile alışveriş yapabileceğiniz siteleri inceleyebilirsiniz.

Bitcoin ile alışveriş yapmak için, BTC transferi yapacağınız adresi ve Bitcoin miktarını girmeniz gerekir. Gerekli yerleri doldurduktan sonra BTC ile ödeme yaparak Bitcoin transfer işleminizi tamamlamış olursunuz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en temel nokta, kripto para borsalarının transfer için komisyon almasıdır. 

İlginizi Çekebilir:  Dünyada kripto paraya en meraklı ülke: Amerika Birleşik Devletleri

Çevrimdışı Cüzdan Aracılığıyla Bitcoin Transfer Etmek

Satın aldığınız Bitcoin’leri çevrimiçi sistemde saklamak yerine çevrimdışı ortamda saklayabilirsiniz. Bitcoin transfer etmek için adres ve miktar bilgisi yazarak Bitcoin varlığınızı offline ortama transfer edebilirsiniz. 

Bitcoin Transfer Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitcoin transfer ederken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, güvenilir bir borsaya kayıt olmaktır. Cüzdanınızın güvenliğini sağladıktan sonra, transfer işlemini gerçekleştireceğiniz siteleri de dikkatli seçmeniz gerekir. Bitcoin’in işlem alanının genişlemesi beraberinde onlarca avantaj getirse de güvenlik açıklarının da aynı oranda artacağını unutmamak gerekir. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yıldır dijital içerik editörlüğü yapıyorum. Web siteler için dijital pazarlama ve SEO gibi hizmetler verebilmek adına kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara olan ilgimden dolayı son dönemde bu sektöre yönelik içerikler üretmeye başladım.