NBA takımlarından Sacramento Kings Başkanı ve CEO’su Vivek Ranadivé, popüler sosyal medya uygulaması Clubhouse’daki bir yayında, takımda çalışan herkese maaşının Bitcoin ile alma seçeneğini sunacaklarını duyurdu.

2012’den beri tanınmış bir Bitcoin savunucusu ve yatırımcısı olan Bruce Fenton ile Bitcoin zengini yatırımcı Tim Draper’ın da bulunduğu ‘Satoshi Rounsdtable’ adlı Clubhouse odasında Bitcoin ve gelecekteki gelişmeler konuşuldu. Buradaki yayına konuk olan Kings CEO’su Ranadive, “Önümüzdeki günlerde Sacramento Kings’te oyuncular dahil çalışan herkese maaşlarını Bitcoin olarak ödeyebileceğimizi ifade ettiğimiz bir duyuru yapacağız.” dedi.

Mark Cuban’dan bu karara eleştiri geldi

Sacramento Kings, 2014 yılında ödeme plâtformu BitPay ile iş birliği kurmuştu ve o tarihten beri alternatif bir yöntem olarak maç biletleri, kombineleri ve kulüp ürünleri için Bitcoin ödemesini kabul ediyor.

Öte yandan Kings’in bu hamlesine eleştiride bulunan yine bir NBA takımı olan Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban ise, “Kulüpteki bir oyuncu aldığı maaşı kolayca Bitcoin’e çevirebilir. BTC ile ödeme yapmaya gerek yok. Ben onların yerinde olsam elimdeki Bitcoin’leri tutmayı tercih ederim” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.