NBA‘in köklü ekiplerinden Dallas Mavericks, lisanslı ürün ve biletler için ödeme yöntemi olarak Bitcoin‘i kabul etmeye başladıklarını açıkladı.

NBA takımlarından Dallas Mavericks, önceki gün yaptığı açıklamada lider kripto para birimi ülke içinde ya da ülke dışında Bitcoin’le ödeme yapmalarını sağlayan altyapıyı hazırladıklarını ve alışveriş yapabileceklerini duyurdu.

Bitcoin altyapısı için BitPay‘le çalışacaklarını açıklayan Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, “Bitcoin ile ödeme yapmak isteyen taraftarlarımızın bunu yapma fırsatını veriyoruz. BitPay, global anlamda hayranlarımızın Mavs ile sorunsuz alışveriş yapmalarını sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin sempatizanı, Dallas Mavericks’in sahibi milyarder iş adamı Mark Cuban.

NBA’de bunu daha önce Sacramento Kings, 2014 yılında yapmaya başlamıştı. Mavs bunu yapan ikinci kulüp olmuş oldu. Öte yandan Mavericks’in sahibi Cuban, daha önceden kripto paralara ve projelere yatırım yaptığını söylemiş, ‘dahil olmak istediğim ilginç bir alan’ olarak tanımlamış ve kripto piyasasını desteklediğini belirtmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.