Türkiye’nin en büyük çevrim içi yemek sipariş sitesi Yemeksepeti‘nin CEO’su Nevzat Aydın, sistemlerinde Bitcoin ve blockchain kullanıp kullanmayacaklarını yanıtladı.

Son yıllarda dünyada ve ülkemizde Bitcoin ile ödeme yöntemlerinin artmasıyla birlikte ünlü CEO’ya Bitcoin ile blockchain’in Yemeksepeti’yle entegre olup olmayacağı sorusu soruldu.

BloombergHT’de yayınlanan Girişimcilik Dünyası programına katılan başarılı yatırımcı Nevzat Aydın, 2020 yılında dünya çapında dolaşıma girecek Facebook’un Librasına benzer bir proje yapıp yapmayacağı sorusuna ise ”BDDK tarafında kripto paraları kabul etme konusunda sorunlar var ve onların düzeltilmesi gerekiyor. Muhasebe anlamında bir takım problemler var. Para iadelerinde sorunlar var. Bunlar hallolduğu taktirde Yemeksepeti de kripto para kabul eden işletmeler arasında yer alacaktır.” cevabını verdi.

Dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından satın alınmış ve 589 milyon dolar toplam değerlemeyle Yemeksepeti hisselerinin tamamını bünyesine katmıştı.

Bitcoin’i ilk hangi ülke kucaklayacak?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.