NEXO, geleneksel para birimleri üzerinden kredi almaya olanak sağlayan, ayrıca kripto para yatırımlarına da günlük faiz veren bir dijital finans kuruluşudur. Alternatif finans çözümleri arasında giderek parlayan bir yere sahip olan Nexo, 250 binden fazla müşteri işlemine sahip ve arkasında 10 yılı aşkın fintech tecrübesi olan bir ekip bulunuyor.

Nexo platformunun kendi dijital para birimi olan NEXO token, dünyada ilk kez Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanan varlık temelli token (dijital para birimi) olması ile öne çıkıyor. Bir çeşit şirket hissesi olan NEXO coin sahiplerine, Nexo platformunun kârından %30 pay verilirken, kullandıkları kripto para destekli kredilerde %50’ye varan indirimli faiz imkanı da sunuluyor. Nexo coin ayrıca platformda kredi çekmek isteyenler için teminat olarak da kabul ediliyor. Diğer teminat para birimleri ise BTC, ETH, XRP, LTC ve BNB.

Nexo platformundaki kripto varlıklar BitGo ile korunuyor ve dünyaca ünlü iki sigorta şirketi olan Lloyd’s ve Goldman Sachs tarafından teminat altında tutuluyor.

1 milyar adet toplam arzı bulunan NEXO coin, 560 milyon adetle piyasada dolaşımda bulunurken, bunların toplam piyasa değeri 1,21 Milyar Amerikan Doları’na eşittir. Tüm arz tamamlandıktan sonra ise 2.17 Milyar Dolar toplam değer potansiyeli bulunmaktadır. NEXO coin, değer bakımından kripto para marketinde 58. Sırada ve 1 NEXO, 2.17 Amerikan Doları’na eşit. NEXO coin, en yüksek noktasını 2021 Şubat’ında 2.49 Dolar ile görmüştü. Nexo Coin (NEXO), Türk borsalarında listelenmezken, yurtdışında Binance DEX, Uniswap, Hotbit, 1inch Exchange, Huobi Global gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

Nexo Coin (NEXO)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!