Japon oyun üreticisi Nexon, yaptığı açıklamada yaklaşık 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı ve BTC alan Tesla ve Microstrategy gibi dev şirketlerin listesine bir şirket daha eklendi.

Nexon’dan yapılan resmi açıklamada işlem ücretleri ve masraflarla birlikte 58 bin 226 dolar ortalama ile 1717 adet Bitcoin alındığı belirtildi. Şirket, Bitcoin başına ortalama 58.000 dolar maliyetle yapılan satın alımda nakit rezervlerinin %2’sinden azının kullanıldığını bildirdi.

Nexon CEO’su Owen Mahoney yaptığı açıklamada, “Bitcoin alımımız hissedarlarımızın elindeki varlıkların değerleri korumak ve nakit varlıklarımızın alım gücümüzü sürdürmek için yapılmıştır. Bitcoin’in gelecekteki yatırımlar için nakit değerini korurken uzun vadeli istikrar ve likidite sağladığına inanıyoruz.” dedi.

Nikkei borsasında işlem gören Nexon, nakit rezervlerini ayrıca Konami gibi eğlence şirketlerine yatırım yapıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.