Buffalo Bills‘in quarterback oyuncusu Matt Barkley, kendisine teklif yapan NFL takımlarından maaşını Bitcoin‘le ödemelerini istedi ancak sporcunun bu isteiği kulüpler tarafından geri çevrildi.

Son 1 aydaki %120’lik yükselişiyle yeniden insanların ilgi odağı haline gelen ve hafta içinde 8 bin doları aşmayı başaran Bitcoin’in rüzgârı, Amerikan Futbol Ligi (NFL)‘ne de sıçradı. NFL takımlarından San Francisco 49ers ve Cincinnati Bengals, Buffalo Bills’te forma giyen Matt Barkley‘ye teklif götürdü. Ancak 28 yaşındaki oyuncu bu ödemeyi Bitcoin’le almak istedi. Lider kripto paranın bu popülaritesinden uzak kalmak istemeyen Barkley’nin bu isteği, kısa süre içerisinde reddedildi. Barkley ayrıca bu haberin duyulması sonrası kendisine Bitcoin madenciliğiyle ilgili atılan tweete “Zaten madencilik yapıyorum” şeklinde yanıt verdi.

Öte yandan Los Angeles Chargers hücum oyuncularından (offensive tackle) Russell Okung da bu furyaya dahil oldu ve Twitter‘dan paylaştığı mesajda “Bana Bitcoin’le ödeme yapın” dedi.

Daha sonra tweetlerine devam eden oyuncu, “ESPN manşetlerinde “Sporcular ödemelerini BTC’yle alıyor” görmek ne kadar zor olabilir ki? Devrimin bir parçasıyım. BTC’de long’dayım.” sözlerini sarf etti.

Long/short nedir?

Long (Uzun) Pozisyon

İlginizi Çekebilir:  Cardano'nun yaratıcısı: Bitcoin yanlış anlaşıldı

İlgili paritenin değerinin artacağı düşünülerek alım yapılması veya elinizdeki yatırımın tutulmasına long pozisyonu denir.

Short (Kısa) Pozisyon

İlgili paritenin değerinin düşeceği beklentisi ile satış yapılmasına short pozisyonu adı verilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.