Kripto dünyasının yeni trendi NFT, SaltBae hareketiyle dünya çapında ün kazanan ünlü işletmeci Nusret’in de ilgisini çekti. Sosyal medyada milyonlarca takipçisi bulunan Nusret, bir tweet’ini NFT’ye dönüştürerek Valuables’ta satışa çıkardığı NFT’sini 6 bin dolara yaklaşık 43 bin dolara sattı.

Posta Gazetesi yazarı Uğur Alkapar, köşe yazısında fenomen işletmeci Nusret’in eti altına buladığı videolu tweeti’ni 6 bin dolara sattığını açıkladı ve “Bu tweet 6 bin dolar” başlıklı yazısında şu satırları aktardı…

“Elon Musk, Kamala Harris gibi pek çok ünlüye ait Twitter postlarının satıldığı Valuables isimli bir platformda dünyanın ilk tweet’i 2.5 milyon dolara alıcı bulmuştu. Bunun ardından Nusret Gökçe de tweet’lerinden bazılarını satılığa çıkarmıştı. Gökçe altın kaplı etlerin olduğu bir video içeren tweet’ini 6 bin dolara sattı.

Diğerleri de 200 dolar ile 3 bin dolar arası alıcı bulmuş. Satın alanların kullanıcı isimlerinde kripto para esintileri var. Yani bu işten anlayan tipler. Dijital imzalı bu tweet’lerin zamanla değerlerinin artması bekleniyor. Ama doğruyu söylemek gerekirse benim bu kadar dijitalleşen durumlara kafam pek basmıyor. Para edeceğini bilseydim daha çok tweet atardım!”

Görsel sanatçıların, grafik tasarımcıların ve müzisyenlerin adım attığı NFT dünyasında akla gelebilen her şey eşsiz token’lara dönüştürülüp çeşitli NFT plâtformlarına yüklenerek alınıp satılabiliyor. NFT dünyasına Elon Musk, Jack Dorsey, Justin Bieber gibi yurtdışından birçok ünlü isim katılırken, ülkemizde geçtiğimiz gün oyuncu Bensu Soral, Kobe Bryant karakalem çalışmasını NFT’ye dönüştürerek satışa çıkarmıştı. Bilindiği üzere en yüksek NFT satışı, Beeple’ın Everyday’s: The First 5000 Days adlı eserinin 69 milyon dolarlık satışıyla gerçekleşmişti. NFT akımının akıbetinin nereye gideceği merak edilirken, yüzlerce insan bu sektörü merak etmeye devam ediyor.

NFT nedir, NFT coinleri hangileri, NFT nereden ve nasıl alınır? | En kapsamlı NFT Rehberi

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!