İnternetin en fazla kullanılan arama motoru olan Google, her şeyde olduğu gibi kripto dünyasında da birçok veriyi bizlere gösterebiliyor. Elde edilen son verilere göre, en yeni kripto trendi olan NFT yani (Non-Fungible Token)‘nin Google’daki aranma hacmi tüm zamanlar rekoru kırdı.

Lindsay Lohan, Tyga, Katy Perry ve Justin Bieber gibi ünlü isimlerin dahil olduğu NFT sektörü hızla gelişmeye devam ediyor.Görsel sanatçılar ve müzisyenler NFT plâtformlarında eserlerini satışa çıkarırken zengin isimler de ‘dijital müzayede’ düşüncesiyle bu plâtformlardan dijital sanat eserlerini yüksek fiyatlara satın alabiliyor.

Google Trends verilerine göre NFT (Non-Fungible Token)’ların aranma hacimleri, 8 Mart’ta başlayan haftada 100’e çıktı. Google arama hacmindeki bu rakam Şubat ortasında 15 iken Mart başında 64’e çıktı. Google Trends’teki 0 ile 100 aralığında 0 en düşük değeri temsil ederken, 100 ise tanımlanan bir zaman dilimindeki maksimum değer olarak saptanmıştır.

Öte yandan bu aranma hacmini destekleyen bir başka veri de NFT plâtformlarına üye olan insanların fazlalaşması. NFT plâtformlarına alım/satım için üye olan kişi sayısı 400 bini geçmiş durumda.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.