Popüler NFT plâtformu OpenSea, A Serisi finansman turu için çeşitli iş insanları ve şirketlerden yaklaşık 23 milyon dolar topladı.

NFT start up’ının CEO’su Devin Finzer’ın yaptığı açıklamaya göre, kripto dostu VC firmasından Andreessen Horowitz‘in yönettiği yatırım turunda NFT meraklısı ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, melek yatırımcı Naval Ravikant, Reddit kurucusu Alexis Ohanian ve NFT yatırımcısı MetaKovan‘ın bulunduğu bir şirket olan Metapurse da şirkete yatırım yaptı.

NFT’ler veya fungible olmayan token pazarı, son birkaç ayda büyük bir büyüme gördü. NFT’ler dijital, blok zinciri tabanlı koleksiyon parçaları olarak tanınıyorlar ve çevrimiçi herhangi bir şeyin şeklini alabiliyor. NFT’ler, görsel sanattan müziğe ve tweet’lere kadar her şeye uygulanabiliyor.

2017’de kurulan OpenSea, OpenSea, geçen hafta dört kez Super Bowl şampiyonu olan ünlü oyuncu Rob Gronkowski’den sonra 1,6 milyon dolardan fazla satılan bir dizi NFT ticaret kartını açık artırmaya çıkarmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.