Kripto para endüstrisine olan sıcak yaklaşımıyla tanınan “Crypto Mom” lakaplı SEC delegesi Hester Peirce, NFT satışlarının yasa dışı olabileceğini ifade etti.

Peirce, yatırımcıları bazı NFT’lerin belirli koşullar altında kayıtsız menkul kıymetler olarak kabul edilebileceği konusunda uyardı.

Security Token Zirvesi’nde konuşan tecrübeli yönetici, “Bir NFT’nin tüm kavramının değiştirilemez olması gerekiyor. Bu nedenle başka hiçbir şeye benzememesi gerekiyor. Bence genel olarak bir menkul kıymet olma ihtimali düşük olsa da, insanlar NFT konusunda son derece yaratıcılar. Bazı insanların neye para ödeyeceği merak konusu. Ve bu yüzden, her şeyde olduğu gibi, bu yaratıcılık göz önüne alındığında, soru sormanız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

NFT’ler kimilerine kazanç sağlarken, yatırımcılar için de çeşitli sorunlara neden oldu. Ethereum (ETH) ağının enerji tüketimi ile ilgili etik endişelerin yanı sıra, potansiyel olarak telif sorunları da gündeme geldi. Bazıları NFT’leri kara para aklama için iyi bir araç olabileceğini öne sürdü.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.