Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, yatırımcıların Bitcoin ve altın gibi enstrümanlara yöneldiğini ve bunların şu dönemde oldukça popülerleştiğini belirtti.

Ünlü milyarder yatırımcı, CNBC’nin Fast Money programında ekonomideki son gidişatı yorumladı. Novogratz, “Bitcoin için vakit geldi” yorumunu yaparken, nakit parayı ‘ağaçta yetişen’ bir şeye benzeterek duruma farklı bir bakış açısı getirdi.

Novogratz bu terimi, ABD Merkez Bankası (FED)’in geçtiğimiz haftalarda ekonomiye birkaç trilyon dolar para sürmesine ve ABD hükümetinin koronavirüsle ekonomik mücadele için yarım trilyon dolarlık yeni bir teşvik paketinin duyurusunu yapmasına bağlıyor.

“Bitcoin’in vakti geldi”

Novogratz, insanların altın ve Bitcoin gibi ‘sınırlı arza’ sahip olan emtialara yöneldiğini belirtti ve mali teşvikler devam ettikçe, giderek daha fazla insanın kripto paralarla ilgilenmeye başladığını ve “kıtlıta bir şeyler bulmaya” çalıştıklarını söyledi.

Bitcoin savunucusu, altının hali hazırda zaten bir hikayesinin olduğunu ve bu yıl yeni zirveler göreceğini söylerken, Bitcoin’in ise geniş kitlelere yayılamaması sebebiyle altına göre daha düşük bir talebe sahip olduğu ifade etti ancak Bitcoin’in vaktinin geldiğini de sözlerine ekledi.

Novogratz, koronavirüsten kaynaklanan ekonomik krizin dünyanın en volatil para birimini üst elden verebileceğini düşüşnen tek kişi değil. Eski Facebook yöneticisi ve milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya da hükümetlerin COVID-19’a nasıl tepki verdiklerinin Bitcoin üzerinde virüsün kendisinden daha büyük bir etkiye sahip olabileceğine inanıyor.

Lider kripto para birimi, bu haberin yazıldığı sırada 7 bin 100 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!