Kripto para yatırım bankası olan Galaxy Dijital’in CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin ve Ripple hakkındaki yorumlarını açıkladı. 

Geçtiğimiz hafta Florida’da düzenlenen 2020 LINC konferansında Novogratz 2020’de Bitcoin’in XRP’den daha iyi performans göstereceğine inandığını söylemişti. 

Bugün, Novogratz kripto marketin en büyük üçüncü kripto parası hakkında neden öyle bir açıklama yaptığını açıklamak için bir tweet dizisi yayınladı. XRP’nin şu ana kadar gösterdiği performansın altcoinler arasında en şaşırtıcı değişim olduğunu söyledi. Ripple %43 dolaylarına yükseliş gösterirken Bitcoin %36 dolaylarında yükseliş gösterdi.  Novogratz, bu oranlara rağmen kurumsal yatırımcılarının hala Bitcoin’e odaklandığını söylüyor.

Eğer faydalı olurlarsa ayakta kalabilirler!

Mike Novogratz; Bitcoin’in makro portföylerde hala bir değer deposu olarak kullanılmakta, ancak altcoinlere yapılan yatırımların kumardan bir farkı yoktur, eğer bu altcoinler yararlı olduklarını kanıtlayabilir ise kalıcı olabilirler, dedi.

Ethereum ve Ripple’ın hala bu aşamayı aşamadığını belirtiyor ve Ripple’ın hala XRP arzının yarısından fazlasını kendi deposunda tuttuğuna değiniyor. Novogratz, eğer Ripple bu dünyada kalıcı olmak istiyorsa elindeki XRP’leri kullanışlı bir şekilde dağıtması gerekiyor dedi. 

Novogratz, tüm kripto para camiası tarafından hatırı sayılır bir yatırımcı olarak bilinmekte. Eski riskten korunma fonu yöneticisi, Novogratz’ın Bloomberg’e 2017’deki sert düşüş öncesinde 250 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum sattığını söylendi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.