Bitcoin’in blok ödülünün yarıya indirilmesine saatler kaldı. On yıl süren tarihi boyunca Bitcoin, kurumsal yatırımcıların ilgisini artırdı. Geçtiğimiz gün ünlü milyarder Paul Tudor Jones, Bitcoin ve altın arasında paralellikler olduğunu söylemiş ve Bitcoin’i enflasyona karşı iyi bir ‘çit’ olarak adlandırmıştı. Michael Novogratz, Jones’un bu sözlerini önemli bulduğunu ifade etti.

Novogratz, mevcut makroekonomik senaryoda Bitcoin‘in yatırım yapmak için ideal bir varlık olduğunu vurguladı ve “Paul Jones, Bitcoin’i hedge fonu klasmanında değerlendirdi. Bence bunu siz de yapabilirsiniz ve bence kripto için yeni bir alıcı yeni bir evren açar.” dedi.

“Bitcoin makro bir silah…”

En büyük kripto para hakkında ‘makro silah’ tanımlaması yapan Galaxy Digital CEO’su, “Bitcoin bu sefer bir makro riskten korunma fonu, Bitcoin’in yatırım yapılabilir bir varlık olduğunu ve bir makro silah olduğunu söylüyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Bitcoin yarılanma etkinliğine yaklaştıkça, CME Bitcoin Vadeli İşlemleri açık pozisyonlar ve günlük hacim açısından önemli kazanımlar kaydetti, BTC Vadeli İşlemleri, açık dönemde 467 milyon dolara yükselen açık bir ilgiye sahip.

Novogratz Bitcoin hakkında ‘değer deposu’ tanımının arkasında durduğunu ve buna inandığını söyleyerek en önemli anlatısının bu özelliğinin etrafında döndüğünü belirtti. Ünlü yatırımcı, mevcut ekonomik senaryo göz önüne alındığında, Bitcoin’in değer statüsü deposunun, özellikle kurumsal çevrelerden, benimsenmesi açısından önemli bir destek vermesi muhtemel olduğuna dikkat çekti.

Milyarder yatırımcı Paul Tudor, Bitcoin’i altına benzetti

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!