Ünlü yatırımcı Michael Novogratz, Mike Pence‘in açıklamasına atıfta bulunarak ABD Başkanı Donald Trump’ın ekonomi politikalarının Bitcoin‘e yarayacağını ve en büyük kripto paranın önümüzdeki zaman diliminde daha çok ilgi göreceğini söyledi.

Ünlü milyarder, Başkan Yardımcısı Mike Pence’in önceki gün FED’i faiz oranları konusunda eleştirdiği açıklamayı paylaşarak “Bu beni Bitcoin konusunda daha saldırgan yapıyor. Stephen Moore, Herman Cain ve Mike Pence, beni zor para kazandırmaya itiyor. Dürüst olmak gerekirse, bu tür politikalar beni kriptoya daha fazla yönlendiriyor.” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Mike Pence.

Pence, önceki gün CNBC‘ye yaptığı açıklamada “Faiz oranlarını düşürmeyi düşünmenin zamanının gelebileceğini düşünüyorum. Ekonomimizde yüksek enflasyon görmüyoruz.” demişti.

Kripto paralarla oldukça ilgili olan yatırımcı Novogratz, sosyal medyadan sıkça Bitcoin’i öven ve yatırıma davet eden paylaşımlarda bulunuyor.

ABD Merkez Bankası (FED), 1 Mayıs günü faiz kararını açıklamış, politika faizini değiştirmeyip, buna göre federal fonlama oranı yüzde 2.25 – yüzde 2.50 aralığında bırakmıştı ve FED Başkanı Jerome Powell, “Şu anda politika duruşumuzun uygun olduğunu düşünüyoruz. Faiz konusunda aşağı veya yukarı yönlü bir hareket için güçlü bir durum görmüyoruz.” demişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.