Galaxy Digital’ın CEO’su ve sektörün önemli kripto para yatırımcılarından Michael Novogratz, Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao‘nun Bitcoin blok zincirini yeniden düzenlemekten bahsetmesine çok şaşırdığını ifade etti.

Milyarder yatırımcı Michael Novogratz, kripto para borsası Binance’in 40 milyon dolar değerinde 7000 Bitcoin çaldırdığı hack saldırısının ardından Bitcoin blok zincirinde işlemleri geri almaktan bahsetmesi karşısında şaşkınlığa uğradığını söyledi.

Twitter’da paylaştığı mesajda “Blok zincirinin çatallanması ya da yeniden düzenlenmesi (reorganization) hakkında konuşmak sapkınlığa yakın bir şey. Ethereum bunu yaptığında proje daha 5 aylıktı, bir bebekti. Bitcoin, şu anda 100 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip bir servet deposu.” sözlerini sarf etti.


Tartışmaya Buterin ve Zhao da dahil oldu

Novogratz’ın bu tweetine Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin cevap verdi ve “Ethereum düzensiz duruma ‘cerrahi müdahale’ yaptı. Biz hacklenmeden sonra asla blok zincirinde geri sarma işlemini düşünmedik. Bundan kaynaklanacak zarar çok büyük ve ölümcül olabilirdi.” dedi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise, bu diyaloga dahil oldu ve Michael Novogratz’ın olayı dramatize ettiğini öne sürerek “Mike, hikâyeyi biraz değiştiriyorsun…” dedi.

Novogratz’ın buna yanıtı gecikmedi ve “Kayıpları telafi ettiğiniz ve çabuk cevap verdiğiniz için teşekkürler. Bütün sistem hatalarından ders çıkaracak. Binance ve kripto için ölümcül bir hata değildi. Hepimiz için yapılacak çok iş var.” şeklinde karşılık verdi.


Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!