Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz, CNBC’deki bir yayında sosyal medya devleri Facebook ve Telegram tarafından yaratılan kripto paralardan birinin başarılı olacağını söyledi ve Bitcoin’i altına benzeterek bir değer deposu olmaya devam edeceğini belirtti.

Bitcoin’i altınla karşılaştıran ve BTC’nin yüksek bir değere sahip olduğunu söyleyen milyarder Bitcoin yatırımcısı, son dönemde netleşmeye başlayan GlobalCoin ve GRAM hakkında “Facebook ve Telegram’ın kripto paralarından birinin işe yaradığını göreceksiniz ve bence gerçek bir para birimi olma şansları var.” dedi ve Bitcoin’in altın gibi ‘güvenli bir liman’ olarak kalacağını ifade etti.

Bitcoin’de zarar eden insanların yeniden yatırım yapıp yapmayacakları hakkında konuşan Novogratz, “Bireysel yatırımcı gelip gidecek, ve ağzı yanan birçok insan geri gelmeyecek ama yeryüzünde 7.5 milyar insan yaşıyor, gelmeye devam edecek çok sayıda bireysel yatırımcı var.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.