Nvidia CEO’su Jensen Huang, Ethereum (ETH) hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Huang, Ethereum’un çok yakın gelecekte şu ankinden çok daha fazla değerli olacağını ifade etti.

VentureBeat’e konuşan CEO, Proof of Stake ve Ethereum hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Huang, “Birçok insan DeFi ve diğer özellikler için Ethereum’a güveniyor. Bu Proof of Stake için harika bir zaman. Proof-of stake konusunda heyecanlı mıyım? Evet heyecanlıyım. Ethereum o kadar büyük ilgi çeken bir seviyeye geldi ki, bunu yapan bir ASIC cihazı üretilmesini ya da başka bir metod bulunmasını isterdim” dedi ve madencilik konusunda başka bir yol izlenebileceğini söyledi.

“Ethereum daha değerli olacak, daha hızlı bir gelecek var”

Ethereum ile ilgili düşüncelerini detaylandıran Nvidia CEO’su, “Ethereum’un artık daha değerli olacağı belli oldu. İşlemlerin çok daha hızlı olacağı bir gelecek var. Bu blokzincir üzerinde çok fazla proje inşa edildiği için bence çok daha değerli olacak.” şeklinde konuştu.

Ethereum 2.0’daki en büyük adımlardan olan EIP-1559 olarak bilinen Ethereum güncellemesi, ağın hali hazırdaki işlem ücreti sisteminin iyileştirmesini içerecek. EIP-1559, Temmuz ayında aktifleşecek ve kripto ekosistemi bu güncelleme sonrası Ethereum’un fiyatında yukarı yönlü bir hareket bekliyor.

Nvidia, kripto para madenciliğinde dünyada çok önemli bir yer kaplıyor. Şirket, Crypto Mining Processor (CMP) kartlarından son çeyrekte 155 milyon dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!