Bu akşama doğru 50 bin doları aşan Bitcoin ile ilgili olumlu haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu kez de Bitcoin saklama ve alım satım hizmeti sunan New York Digital Investment Group (NYDIG), Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) oluşturmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yaptığını açıkladı.

Kripto odaklı finansal hizmetler şirketi, S-1 belgelerini SEC’e sunarak Bitcoin ETF tartışmasını yeniden alevlendirdi. NYDIG, Salı günü SEC ile Bitcoin ETF için S-1 formunu kayıt bildirimi olarak sundu. Sunum, fonun Bitcoin sorumlusu olarak NYDIG Trust Company LLC ve yetkili bir katılımcı olarak Morgan Stanley’i yetkili olarak bulunduracak.

Yetkili katılımcı Morgan Stanley

Yetkili bir katılımcı olarak Morgan Stanley’in fonun varlıklarını, arz ve talebini ve temel piyasa koşullarını yansıtan fiyatlarla halka hisse satması bekleniyor. Hisseler NYSE Arca borsasında henüz belirlenmemiş bir hisse senedi sembolü altında işlem görecek. Eğer bu ETF, SEC’ten onay alırsa, NYSE Arca borsasında listelenecek. NYDIG’nin yan kuruluşları NYDIG Asset Management LLC ve NYDIG Trust Company LLC ise sırasıyla sponsor ve Bitcoin saklayabilecek.

NYDIG, Bitcoin gibi dijital varlıklara kurumsal olarak daha fazla maruz kalmayı amaçladığı için kripto alanında oldukça aktif. Kasım ve Aralık 2020’de şirket, iki ayrı kripto para birimi yatırım fonu aracılığıyla 150 milyon dolar topladı. NYDIG, 2018’de New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından BitLicense ile ödüllendirildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!