ABD eski başkanı Barack Obama‘nın Demokrat Parti’den siyasi yol arkadaşı ve başdanışmanı olan Jim Messina, ünlü kripto para cüzdan şirketi Blockchain.com‘un yönetim kuruluna katılıyor.

Başkan Obama’nın Beyaz Saray Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı süre boyunca “Tamirci/İş Çözen” lâkâbıyla anılan Messina, aynı zamanda kendi danışmanlık firması The Messina Group’u kurmadan önce Obama’nın 2012’deki başkanlık seçim kampanyasını yönetmişti.

‘Teknolojik Danışmanlık’ revaçta

İlk olarak Axios duyurduğu haberde Messina’nın işe alınması, Blockchain.com’un Lane Kasselman’ı baş işletme sorumlusu olarak işe alınmasından sadece bir hafta sonra gerçekleştiği belirtiliyor. Kasselman da Hillary Clinton’ın 2008 başkanlık seçim kampanyasında çalışmıştı. Daha sonra halkla ilişkiler firması Greenbrier’i satın aldıktan sonra Messina Group’a ortak oldu.

Messina’nın Blockchain.com yönetim kuruluna girmesi, Obama döneminden kalma daha büyük bir siyasilerin teknoloji danışmanlığı rollerine girme eğiliminin bir parçası olarak görülebilir.

Buna örnek olara, Obama’nın 2008 kampanya yöneticisi David Plouffe, 2014 yılında Uber’e Politika ve Strateji Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak katılmıştı. Ve yine Obama’nın ikinci Beyaz Saray dönemindeki basın sekreteri Jay Carney, 2015 yılında Amazon’da Kıdemli Başkan Yardımcısı rolü üstlenmişti.

Dünyanın en popüler kripto para cüzdanları arasında yer alan Blockchain.com, aynı zamanda Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash transfer işlemleri hizmetleri sunan bir şirket. Blockchain.com üzerinden kripto para transfer işlemleri de takip edilebiliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!