Ödeme devi Visa, ödeme ağında işlem yapmak için Coinbase ile Circle girişimi olan stabil coin USD Coin’in (USDC) kullanımına izin vereceğini açıkladı.

Reuters’ın haberine göre, Visa, ödeme ve kripto platformu Crypto.com ile pilot programı başlattı ve bu seçeneği bu yıl daha fazla ortağa sunmayı plânladığını duyurdu. USD Coin (USDC), bilindiği üzere Tether (USDT) gibi değeri doğrudan ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin sabit fiyatlı kripto paradır.

Günlük hayattaki ödemeler için bir kıvılcım

Visa’nın hamlesi, BNY Mellon, BlackRock Inc ve Mastercard Inc gibi büyük finans firmalarının bazı dijital paraları benimsemesiyle, kripto para birimlerinin yatırım portföylerinin düzenli bir parçası olacağına dair öngörüleri daha da alevlendirdi.

Tesla patronu Elon Musk geçen hafta müşterilerin elektrikli araçlarını Bitcoin ile satın alabileceğini ve kripto para biriminin ticarette kullanımı için önemli bir adım olduğunu söylemişti.

Şu anda içinde bulunduğumuz sosyal hayatta kripto paralar alışverişlerde kullanılırken itibari paraya çevriliyor ve bu şekilde alışverişler gerçekleşiyor. Visa’nın Ethereum blok zincirini kullanacağı bu adım, işlemin tamamlanması için kripto parayı geleneksel paraya dönüştürme ihtiyacını ortadan kaldırmış olacak.

Visa’nın bu hamlesi günlük hayatta kripto paranın kullanılması için çok büyük bir adım olarak lanse edilebilir. Böylelikle, örnek olarak bir müşteri bir kahve için ödeme yapmak için bir Crypto.com Visa kartı kullanmayı seçerse, bunu USDC ile ödeme imkânı yaratılmış olacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!