Genişlemesini sürdüren Çin’in en eski kripto para borsalarından biri olan OKCoin, 30 Mart yani bugün itibariyla, Japonya’daki operasyonları için lisans aldığını açıkladı.

Duyuruda yer alan cümlelerde OKCoin’in resmi başvuru prosedürü aracılığıyla Kanto Yerel Finans Bürosu’na kaydını tamamladı ve Japonya’da bir kripto para ticari lisansı alan ilk uluslararası borsa olmayı başardı.

“Japonya hedefimize ulaştık”

Konu hakkında açıklama yapan OKCoin Pazarlama Müdürü “OKCoin, kendi teknolojileri, ürünleri, ekipleri, uyum, düzenleme ve iç yönetim sistemi vb. bakımından Japon makamlarına tanıtmak istiyordu ve sonunda lisansı almaya hak kazandık.” dedi.

Merkezi San Francisco’da olan ve bir ofisi de Malta’da bulunan OKCoin, 2013 yılında kuruluşundan bu yana Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Malezya ve Filipinler’deki iş merkezlerini genişletti. Japonya’daki genişlemeyle birlikte dünya çapında 1.000’den fazla kişiye istihdam sağlayacak.

OKCoin Japonya’da, resmi para birimi Japon Yeni ile işlem yapabilecek ve BTC, ETH, ETC, LTC ve BCH dahil olmak üzere büyük kripto varlıkları alınıp satılabilecek.

OKCoin’in Japonya sayfasının tasarımı.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.