Geçtiğimiz hafta Çin polisinin operasyon yaptığı ve yöneticilerden birinin gözaltına alındığı ve kullanıcılarının çekim işlemlerini durdurduğu OKEx borsasında henüz yeni bir gelişme yaşanmazken; piyasa verileri OKEx balinalarının Bitcoin‘in 14 bin doları aşmasını beklediğini gösteriyor.

Sosyal medyada anonim olarak varlığını sürdüren ‘light crypto’ adlı kullanıcı, attığı tweet’te, “OKEx vadeli işlem emir defteri, BTC konsolide olurken son birkaç gün içinde piyasada çekmeye yönelik işaretler veriyor. Yakın vadede 14 bin doların üzerinde bir hareket olasılıkta artıyor.” ifadelerini kullandı.

OKEx, Asya’da Bitfinex’ten sonra ikinci sırada

OKEx’in emir defteri, birçok trader tarafından Asya’daki birçok balinanın kendi yığınlarını alıp sattığı yer olduğu için önemli görülüyor. Bazı analistler, OKEx’in Bitcoin pazarındaki en önemli emir defterine sahip olduğunu veya en azından Bitfinex’ten sonra ikinci sırada olduğunu söylüyor.

Borsanın para çekme işlemlerinin dondurmasının platformdaki trader’ların psikolojisini nasıl etkilediği belirsizliğini korurken, OKEx, tüm kullanıcı fonlarının güvende olduğunu ve uygun bir çözüm uygulandıktan sonra sonunda iade edileceğini iddia etti.

Öte yandan analistler, Bitcoin’in 14 bin dolar’ın üzerine çıkmasının kripto piyasası yapısında güçlü bir değişime neden olacağına inanıyor. Son bir haftada inanılmaz bir ivme kazanan Bitcoin, haberin yazıldığı saatte 13 bin 660 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!