Ünlü İngiliz girişimci Clem Chambers, ABD-İran arasında artan gerilimin bir savaşla sonuçlanması durumunda Bitcoin’in 100 bin dolar civarlarına yükseleceğini iddia etti.

İngiltere’de hizmet veren ADVFN adlı borsa ile Online Blockchain araştırma ve geliştirme şirketinin sahibi olan Bitcoin uzmanı Clem Chambers, ABD’nin İran’a karşı baskısının yanı sıra Bitcoin fiyatındaki artışa katkıda bulunan birçok faktör olduğunu söyledi ve “İranlısınız ve servetinizin bir kısmını korumak istiyorsunuz, ya da İran’dan ayrılmak zorunda kaldınız; eski günlerde olsa altın alırdınız ama şimdi Bitcoin yeni altın olarak görülüyor.” dedi.

“Kripto kışı artık bitti.” diyen Chambers, “Piyasada teknik olarak dibe vurduğunda hızlı bir şekilde yukarı zıplıyor. Bu teknik bir nedendir. Ana sebebi ise ABD ile Çin arasında ticaret savaşları. Bu demek oluyor ki Çin’de devalüasyon olma ihtimali yüksek” dedi ve Çin’de yaşayan insanların Yuan para birimine olan endişelerinden dolayı paralarını Bitcoin’e yatıracaklarını ifade etti.

Blockchain ve Bitcoin yatırımları bulunan girişimci Clem Chambers.

“Kripto şişeden çıktı”

Chambers, geçtiğimiz ay ABD merkezli kripto para borsası Coinbase‘in, kripto paraların harcanmasını kolaylaştırmak için Visa ile iş birliği yapmasını baz alarak piyasanın yavaş yavaş kripto paraya alıştırılmaya çalışıldığını söyledi ve “Kripto artık şişeden çıktı, onu geri koyamazsınız” dedi.

“Olası ABD-İran savaşında Bitcoin 100 bin dolar olabilir”

İngiliz Daily Express gazetesine konuşan 56 yaşındaki girişimci, önümüzdeki günlerin çok önemli olduğunu belirtti ve ABD ile İran arasındaki bir savaşın korkunç bir felakete yol açacağını bunun da insanları kripto paraya yatırım yapmaya yönlendireceğini söyleyerek Bitcoin’in fiyatının 100 bin dolara ulaşabileceğini iddia etti. Chambers “Eğer bu olursa insanlar çok hızlı bir şekilde kripto paraya koşacak çünkü mevcut ekonomik ve finansal sistemler ile felaketten kaçmanın başka bir yolu yok. Herhangi bir savaş durumunda kripto paranın değeri tavan yapacaktır. Demek istediğim, Amerika ile İran’ın savaşa girmesi halinde Bitcoin, 100,000 dolar olacak. Veya Kuzey Kore, Güney Kore’yi işgal etti. Böyle bir şey. Herhangi normal olmayan bir şey Bitcoin’i inanılmaz noktalara taşır ancak bunun yaşanacağını sanmıyorum. ” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir:  Litecoin aktif adres sayısı artış gösterdi!
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.