Kuzey Kore resmi haber ajansı, öldüğü yönünde söylentiler ortaya çıkan Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un’un bir fabrika açılışındaki fotoğraflarını yayınladı. Sahip olduğu 1 milyar dolara yakın Bitcoin‘in ne olacağı merak edilen 36 yaşındaki lider, gayet mutlu bir şekilde görüntülendi.

Hakkında üç haftadır öldüğü yönünde spekülasyonlar yapılan, geçirdiği ameliyat sonrası hayata tutunamadığı ve yerine kız kardeşi Kim Yo-jong’un geçeceği söylenen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’unservis edilen bu görüntüleri dünyada yankı uyandırdı. Yüzde yüz doğrulanamayan fotoğraflarda liderin Cuma günü Pyongyang‘ın kuzeyindeki Sunchon’da düzenlenen bir gübre fabrikasının açılışına katıldığı ve törende kurdele kestiği bildirildi.

Bitcoin’lerinin piyasaya etkisi merak ediliyordu

Kuzey Kore lideri, rivayete göre 1 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip ve Birleşmiş Milletler bu varlığın askeri operasyonlarını finanse etmek için bir dizi gelişmiş çevrimiçi soygun şeklinde elde edildiğini raporlamıştı.

Piyasadaki bütün analistler, bu denli büyük bir miktarın piyasada nasıl bir etki yaratacağını kestiremediklerini ifade etmiş, bunun Bitcoin’e olumsuz yansıyacağını da söylemişlerdi.

Durumu bilinmeyen Kim Jong Un öldüğü iddiaları devam ediyor! Peki ölürse Bitcoin ne olur?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.