Blockchain (blokzincir) teknolojisi günümüzde henüz, amaçlandığı gibi ticari faaliyetlerde yaygın olarak kullanılamıyor. Bu eksikliği fark eden Çinli Onchain isimli firma tarafından geliştirilen Ontology Coin (ONT) ya da ONT Token, blok zincir teknolojisinin güvenli ve yaygın bir biçimde ticari amaçlarla kullanılmasını hedefliyor. 2017 yılında piyasaya sürülen ve şu an piyasa değeri açısından tüm coin’ler arasında genelde ilk 30 sırada bulunan Ontology, giderek yaygınlığını ve piyasaya değerini arttırmakta.

Bir başka blokzincir tabanlı coin olan NEO platformuyla çalışan Ontology için “güven” esası üzerine inşa edilmiş bir merkeziyetsiz finans birimi denilebilir. Açık kaynaklı olan bu alt coin’i  benzerlerinden daha güvenilir yapan, kişisel verilerin sadece kullanıcısının kontrolünde olmasıdır.

Şu an toplamda 950 milyon Dolar’ın üzerinde piyasa değeri bulunan Ontology, ilk piyasaya çıkışına denk gelen 2017 yılının sonları ve 2018 başlarındaki boğa sezonunda 10 Dolar’a kadar ulaşarak rekor kırmıştı. Yazının yayına alındığı tarih itibariyle 1.18 Dolar’dan işlem gören Ontology (ONT), toplam 1 milyar adet olarak piyasaya sürülecek ve şu an yaklaşık 808 milyon adedi işlem görüyor durumda. Uzmanlar, Ontology’nin geleceğinin parlak göründüğünü ve blokchain teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber daha da değerleneceğini belirtiyor.

Ontology (ONT) hangi borsalardan alınır?

Bugün birçok kripto para borsasında ticareti yapılan Ontology (ONT), diğer fiat para birimlerinin yanısıra Türk Lirası ile en pratik olarak Binance ya da Paribu üzerinden alınabilir.

Ontology (Ont) Ont Coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!