Web 3.’ü destekleyen ilk web tarayıcısı olan Opera, tarayıcı tabanlı kripto cüzdanında Tron’un TRX ve tokenlarını kapsayacak ve destekleyecek bir sistem kurdu.

Dünya üzerinde Chrome, Mozilla Firefox’tan sonra en çok kullanılan web tarayıcılarından olan Opera, resmi sitesinden yaptığı açıklamada kripto cüzdan hizmetine çok yakında TRON’un da ekleneceğini duyurdu.

Opera ve TRON işbirliği kripto dünyasında atılan yeni adımlardan biri.

Platformuna başka bir büyük blokzincir ekleme kararını, Opera’nın Web 3’ü dünyadaki insanlar için daha kapsayıcı ve kullanıcı dostu yapma stratejisi doğrultusunda attıklarını açıklayan şirket, “TRON token’larının Opera’nın kripto cüzdanına entegrasyonu sayesinde, milyonlarca Opera kullanıcısının TRON oyunları oynamasına ve tarayıcıdaki TRON’un merkezi olmayan uygulamalarına erişimini sağlayacak ve sorunsuz kullanıcı arayüzü deneyimiyle herhangi bir üçüncü parti tarayıcı uzantısı veya cüzdan uygulaması gerektirmeyecek.” ifadeleri kullanıldı.

Opera’da Tarayıcıdan Sorumlu Yönetici olarak görev yapan Krystian Kolondra “TRON, merkezi olmayan uygulamalar ekosisteminde hızla büyüyen, popüler kendini hızla geliştiren bir blokzincire sahip. Tarayıcımızı onlara açtığımız için mutluyuz” derken TRON CEO’su Justin Sun ise bu gelişme hakkında, “Yüz milyonlarca kullanıcısı olan Opera’nın TRX ve diğer TRON token’larını sorunsuz bir şekilde destekleyeceği için heyecan duyuyoruz. Kullanıcılar çok yakında merkeziyetsiz uygulamalarımızı TRON blokzincirinde kullanabilecek.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.