Origin Protocol, blokzinciri tabanlı ticareti daha etkin ve işlevsel yapabilmeyi amaçlayan bir yeni nesil ticaret platformudur. Origin Protocol üzerinde alıcılar ve satıcılar blok zinciri üzerinde bağlantı kurup işlem yapabilirler. Bu sayede gereksiz işlem ücretleri azaltılır, işlemler şeffaf biçimde gerçekleşir. Portocol’e erken katılan yatırımcılar, bir nevi ortak sayılar, büyüdükçe pay alacaklardır.

Origin Protocol (OGN) coin ne işe yarar? Origin Protocol (OGN) coin’in geleceği var mı?

2018’de piyasaya çıkan proje tarafından D-Shop e-ticaret mağazası ve Origin Marketplace dApp gibi ürünler geliştirilmiştir. Origin Protocol, geliştiricileri, e-ticaret yapanları ve pazar yeri yöneticilerini kendi uygulamalarını geliştirmeye teşvik ediyor. OGN Coin, Origin platformunda komisyon, ödeme ve ödüller için kullanılan dijital bir para birimidir. Origin Token, Origin Coin, OGN Coin, OGN Token gibi isimlerle bilinir. Origin Protocol, son olarak dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos’un sahibi olduğu Amazon ile de bir ortaklığa imza atmıştır.

OGN, platformun kendi pazar yerinde kullanıcıların aramalarda ön planda çıkması için de ödeme aracı olarak kullanılmaktadır.

OGN coin, 1 milyar adet toplam arzının yaklaşık 242 milyon adedini gerçekleştirerek, 100 Milyon Amerikan Doları piyasa değerine ulaşmıştır ve kripto para piyasasında değer açısından 282. sıradadır. Yazının yayına hazırlandığı tarihte 1 OGN, 0.41 Amerikan Doları’na eşitti ve bu değerlemeyle OGN coin’in 411 Amerikan Doları piyasa hacmi potansiyeli bulunmaktadır. 2020 Ağustos ayında 0.63 Amerikan Doları fiyatını görerek zirve yapan Origin Protocol (OGN) coin, Türk borsaları arasında listelenmezken, yurtdışında Binance, Uniswap, Huobi Global, Upbit, Bittrex, Kyber Network gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

Origin Protocol (OGN) coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!