Dünyanın en büyük otomotiv parça sağlayıcısı elektronik devi Almanya merkezli Bosch, blokzincir alanında yapay zekâyı entegre eden şirket Fetch.ai ile ortaklığa gitti. Şirket, Bosch ile birlikte blok zinciri teknolojisi için pratik kullanım alanlarını geliştirmek için işbirliği yapacak.

Küresel teknoloji tedarikçisi Bosch Group, yapay zeka ve Nesnelerin İnterneti gibi Web 3.0 özelliklerini daha da geliştirecek çok amaçlı bir blokzinciri ağı başlatmak için Fetch.ai ile birlikte çalışacağını açıkladı.

Bosch resmi sitesinden yapılan açıklamada Fetch.ai ile işlevsel bir blokzincir ağı (v2.0 ana ağ) için çalışmalarda bulunduğunu ve test aşamasındaki önemli birçok özelliğin kontrollerinin Şubat ayının sonuna kadar tamamlanmış olacağını belirtti.

“Bosch ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz”

Fetch.ai CTO’su Jonathan Ward, şirketinin “bir süredir” Bosch ile çalıştığını ve araştırma ortaklığının gelişen doğasını vurguladığını söyledi. Projeyi gerçek dünyaya “açık, adil ve şeffaf dijital ekosistemler” getirmenin ilk halka açık adımı olarak nitelendirdi ve “Otomotiv, imalat ve sağlık hizmetleri dahil olmak üzere birçok sektörde tüketicilere ve işletmelere büyük ölçüde fayda sağlayacak bu çığır açan yeniliklerin geniş çapta benimsenmesini sağlamak için Bosch ile daha fazla çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bosch araştırma ekibiyle Fetch.ai’ın şu anki dijital ekosistemi, blokzincirde olduğu gibi dağıtılmış cüzdan teknolojisiyle birleştirerek “Nesnelerin ekonomisi” (EoT) projesine dönüştürecekleri ve bu sayede mühendislik konusunda stratejik bir ilerleme yürütecekleri belirtildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!