Dünyanın en büyük yatırım bankalarından olan Goldman Sachs, müşterilerini dolaylı yoldan da olsa Bitcoin ile ilişkilendirecek yeni bir yatırım ürünü için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC)’ye başvuruda bulundu. SEC dosyasında adı “bağlantılı senet” olarak geçen yatırım ürünü, Grayscale Bitcoin Trust’ında yatırımı olan ARK Innovation ETF’inin fiyatına bağlı olacak.

Bir menkul kıymete ya da yatırım sepetine bağlı olan ve ETF benzeri olarak tanımlanabilecek yatırım ürünü aracılığıyla Goldman Sachs müşterileri, dolaylı yoldan Bitcoin’e yatırım yapma fırsatını elde edecek.

Bitcoin’e yönelik, kurumsal hareketliliğin arttığı şu dönemde hem şirketler hem de yatırım bankaları Bitcoin ETF’ine aşırı ilgi duymaya başladı. Kanada’da hayata geçen üç Bitcoin ETF’i dışında Brezilya’da bir Bitcoin ETF’i yatırımcıların alımına sunulmaya çok yakın ancak henüz ABD’de Bitcoin ETF’i konusu ağır ilerlemekte.

Şu ana kadar ABD’de Bitcoin ETF’ine başvuran 6 şirket var ve bunlar şu şekilde listeleniyor…

  • WisdomTree
  • VanEck
  • NYDIG Asset Management
  • Valkyrie Digital Assets
  • Skybridge and First Trust
  • Fidelity Investments
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.